Campania Pro-Tenis la Petrila

dsc_0599La inițiativa domnișoarei prof. Oniciu Denisa  A avut loc Cupa ”Îmi susțin copilul” din cadrul campaniei Pro-Tenis 2017, ediția I.  Ideea este de a promova tenisul de masă atât a nivel local cât și la nivel județean. Copiii văzându-și părinții că joacă tenis vor privi, sperăm noi, cu mai multă deschidere acest sport.  Au participat la evenimentul nostru domnul viceprimar Dorin Curtean, doamna secretar Adriana Dăian, consilierii Marius Heljiu și Cristian Oros. Au participat un număr de nouă tătici și o mămică curajoasă. Au fost desemnați următorii câștigători: Brânzea Radu, Vereș Cristian și Konycska Marius. S-au oferit și  premii speciale pentru toți participanții. Invitatul special a fost Avram Iancu,celebrul înotător din Petroșani, care s-a dovedit extrem de dispus să le împărtășească copiilor din experiența lui și care le-a făcut acestora o mărturisire: ”primul sport practicat e mine a fost tenisul de masă”. Câștigătorul competiției a avut șansa să joace o partidă de tenis cu Avram Iancu. Așadar, o foarte interesantă idee care  s-a dovedit o activitate foarte  reușită pentru clubul nostru.

dsc_0594 dsc_0569 dsc_0568 dsc_0567 dsc_0554 dsc_0552 dsc_0551 dsc_0547 dsc_0542