Ambasadori în cetatea Alba Iulia și cea a Brașovului

thumbnail-4Copiii de la cercul de machete au reprezentat clubul nostru la două concursuri internaționale. Brașov Model Show și Cupa A.M.A. din Alba Iulia. Și au făcut o figură frumoasă după ce s-au întors cu un toal de 12 medalii.  Șapte dintre ele au fost câștigate la Brașov și cinci medalii la Alba Iulia. La Brașov au fost 79 de participanți cu 301 lucrări în concurs din Anglia, Bulgaria, Moldova și România. La  Alba Iulia au participat 130 modeliști și 450 de lucrări din Anglia, Bosnia-Herțegovina, Macedonia, Serbia, Ungaria, Italia și România.

medalii de aur:

Mutică Dragoș Andrei câștigător atât la Alba cât și la Brașov, Burlacu Vlăduț Ionuț

Medalii de argint:

Țalapin Timeea, Bogdan Alexandra Nicoleta, Donț Daria, Mutică Dragoș

medalii de bronz:

Rus Bianca, Sofalvi Robert, Bădilă Rareș, Burlacu Vlăduț Ionuț, Ilovan Andra.

Menționăm că deplasarea la Alba Iulia a fost realizată cu sprijinul Primăriei și a Consiliului Local din Municipiul Lupeni, cărora le adresăm mulțumirile noastre în mod public.

thumbnail-2 thumbnail-3 thumbnail

Datorită rezultatelor obținute, copiii de la clubul nostru au primit invitația de participare la și Cupa Tomis de la Constanța organizat de Muzeul Național al Marinei Române din Constanța, care va avea loc în perioada 11-18 august 2018.